(C) ZPKSoft
develophtml
wszystko czego potrzebujesz do budowy swojej strony internetowej. Bez CMS, bez FTP.


Ustawienia strony

Przyciskiem znajdującym się u góry po prawej stronie okna przeglądarki    wywołujemy okno z opcjami:

Własności portalu


Posługując się przyciskiem wywołamy okno dialogowe pozwalające na zredagowanie podstawowych danych o portalu, jak tytuł strony pojawiający się w przeglądarce, czy słowa kluczowe dla wyszukiwarek:


Własności strony

Przyciskiem wywołujemy okno pozwalające określić, czy na edytowanej stronie ma być umożliwione jej komentowanie. Portal może składać się z wielu okien. Dla każdego okna osobno można zainicjować możliwość komentowania:


Uwaga: jak wygląda interfejs umożliwiający komentowanie
możesz zobaczyć u dołu tej strony którą akurat czytasz.Definiowanie własnego arkusza stylu

Okno umożliwiające wstawienie własnego arkusza stylów wywołujemy przyciskiem :Kod javascript
Portal develophtml umożliwia wbudowywanie własnych skryptów javascript. Okno dialogowe umożliwiające wstawienie skryptów wywołujemy przyciskiem :


Uwaga: skrypty wbudowane mają pewne cechy które można wykorzystać we własnych skryptach, np. zamiast pisać:


document.getElementById('x')

można zastosować uproszczenie:


$('x')

W technologii develophtml stosowany jest czysty język javascript. Żadne obce biblioteki (np. jquery) nie są stosowane.


Przywrócenie ostatniej wersji strony

W oknie ustawień znajduje się przycisk . Umożliwia on przywrócenie poprzedniej zapisanej wersji strony. Przycisk ten zawiera ponadto możliwość załadowania do przeglądarki poprzedniej wersji strony, aby móc ją podejrzeć. Służy do tego link "pokaż ją". Po użyciu tego łącza strona załaduje się poprzednią wersją, jednak nie spowoduje to zmian strony dla innych użytkowników internetu. Dopiero kliknięcie przycisku "Przywróć poprzednią wersję" spowoduje oczekiwany skutek. Po przywróceniu poprzedniej wersji strony wersja która przed chwilą była aktualna staje się archiwalną. Tak więc kolejne przywrócenie pokaże najnowszą wersję strony itd. 


Usunięcie strony


Za pomocą przycisku można całkowicie usunąć stronę. Usunięcie strony startowej nie powoduje usunięcia portalu. Po usunięciu strony silnik develophtml podaje stronę inicjalną z odpowiednią informacją i dostępem developerskim umożliwiającym edycję strony:
Czytaj dalej- Edycja danych developera ...--